abone ol: Makale | Yorum

Çekirge’nin Yolculuğu

0 yorum
Çekirge’nin Yolculuğu

Yol ve yolculuklar kendimi bildim bileli ilgimi çekmiştir. Hayat da başlı başına bir yolculuk sayılabilir pekala. Ve yolculuklar genellikle insanları/yolcusunu büyütür, geliştirir. Çekirge’nin Yolculuğu böyle bir seyrü sefer.

Evvel refik sünnet tarik dense de Çekirge tek başına çıkıyor yolculuğa. “Kendime bir yol bulacağım ve o yolun beni götürdüğü ere gideceğim” diyor. Belki de Çekirge, yol ile yoldaşlık ediyor.

Yolda ilginç hayvanlar, hayvan grupları ile karşılaşıyor. Kimi çekirgenin onlar gibi olmasını, onların rutinine uymasını bekliyor. Kimi saçma ve gereksiz de olsa kendi kurallarına itaat etmesini… Çekirge karşılaştığı hayvanlar ile güzel bir iletişim halinde olsa da, alacağını alıp, yoluna devam ediyor. Çünkü en baştan beri bir yolculuk hedefi var zaten.

Kendi halinin güzelliğini fark etmeyi, hedefinden sapmamayı ama bunu yaparken de kamil bir şekilde yapmayı anlatıyor bu tatlı, sade kitap. Kitap birbirinin devamı altı hikayeden oluşuyor.

Kendi yolunca ilerlemekten çok mutlu bu Çekirge’nin Yolculuğunu miniklere, büyüklere tavsiye ederim. Şimdiden iyi okumalar.

Çekirge’nin Yolculuğu

Yazan ve Resimleyen: Arnold Lobel

3.Baskı 2018, 63 sayfa

Kelime Yayınları, 5+

Trackbacks/Pingbacks

  1. Baykuş Evde Tek Başına - Çocuklar Okuyor - […] Not: Yazarın Çekirgenin Yolculuğu kitabını da daha önce misafir etmiştik. Şuracıkta… […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: