abone ol: Makale | Yorum

Bahar Getiren Masal

0 yorum
Bahar Getiren Masal

Orman cüceleri vin’lerin hikayesi var bugün masamızda. Bahar Getiren Masal Hayaller Ormanının Kalbi adında bir kütüphaneyi merkeze alıyor.

Vin’ler her sene, orman takviminin ilk gününü, baharın müjdeleyicisi olarak kütüphanede kutluyorlar. Eğlencelerin yanı sıra Kaknüs’ün şarkısını da dinliyorlar. Ta ki o elim geceye kadar.

Yarasaların kütüphaneyi darma duman etmesi ile, Vin’lerin epey hüzünlü bir sene geçirdiğini görüyoruz. Kimse neşelenmiyor, kitap da okumuyor artık. Hani hayatın bizi sarstığı olaylar olur ve her şeyi bırakırız ya, Vin’ler de öyle yapıyor. Kaknüs bu hoş olmayan günlerin son bulmasını, yine kütüphanede bulduğu bir kitapla sağlıyor. Kitapların, hikayelerin iyileştirici, tetikleyici gücü sahnede anlayacağınız 🙂

Kitabın resimlerinin yeşil tonlarda olması, bütün sayfayı kaplaması bizi bambaşka bir dünyaya götürüyor gerçekten. Fakat resimlemeler daha iyi olabilirdi diye düşünmeden edemedim. Hiç bilmediğimiz Vin’ler acaba daha farklı çizilebilir miydi?

Neyse, Vin’ler neticede tekrar eski neşeli günlerine dönüyorlar hep birlikte. Masalın bir tekerleme ile başladığını söylemeyi unuttum. Tekerlemelerin özellikle böyle masal kitaplarının tadı tuzu olduğu kesin.

Bol kitaplı, neşeli kütüphanelerimizin artması dileği ile, şimdiden iyi okumalar.

Zeze’nin Masalları 1

Bahar Getiren Masal

Yazan: Havva Irmak

Resimleyen: Merve Küskün

Temmuz, 2019

Okur Çocuk, 4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: