abone ol: Makale | Yorum

Bir Yolcu Tohum

0 yorum
Bir Yolcu Tohum

Her #tohum bir yolculuğa gebe. Bugünkü kitabımız da o tohumlardan birkaçını içeriyor. İki kardeşin biriktirdikleri meyve çekirdeklerini toprağa ektikleri bir kitap bu. Aynı zamanda dışarıda buldukları iki tohumu (bitki soğanı) da eve getirip, anneannelerinden onlar hakkında bilgi ediniyorlar. O iki tohumu da evde ekiyorlar geri dönüştürülmüş bir saksıya. Dışarıdaki tohumların akıbetini bilmiyoruz ama evdekiler büyüyor, çiçek açıyor.

Bir Yolcu Tohum, satır aralarında #sıfıratık ve #sagliklibeslenme dostu bir kitap. Evde tarhana pişiyor, bez tarhana torbasında meyve çekirdeği biriktiriliyor, uygun zamanda toprağa ekiliyor, çocuklar evde hazırlanmış yiyecekleri yiyor ormanda çalışırken ve boş bir teneke kutuyu bir saksıya dönüştürüp kullanıyorlar… Bunlar da önemli mesajlar. Kitabın en güzel sürprizi ise kahramanlarımız Tarık ve İnci ile aynı yolculuğa şahit olalım diye, bizlere tohum göndermiş olması.

@haydi.kitap yeni bir yayınevi bildiğim kadarıyla. Kendilerine başarılar diliyor ve böyle güzel kitaplar için teşekkür ediyoruz.
Şimdiden iyi okumalar.
.
#biryolcutohum
Yazan: #AytenŞenyurt
Resimleyen: #BerkÖztürk
Haydi Kitap Mayıs 2019, 4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: