abone ol: Makale | Yorum

Çocuk Dergileri

0 yorum
Çocuk Dergileri

Çocuk kitapları kadar dergilerini de önemsiyorum. Piyasada epey çocuk dergisi var. Kimi başka bir derginin eki, kimi kendisi ekler veren kallavi bir dergi. Edebiyatı öne çıkaran da var, bol bol etkinlik sunan da. Öyle ya da böyle sanırım her yaştan çocuk için bir dergi bulunabilir, kendi yaşına ve ilgisine göre.

Sürekli bir dergi takip edemiyorum (Beyaz Bulut hariçti). Malum, fiyatları az değil. Fakat ara ara o dergiden, bu dergiden alıp içeriğinde neler var, kimler yazıyor bir fikir sahibi olmaya çalışıyorum.

Biliyorsunuz web sitemizin bir de instagram hesabı var. Buradaki değerlendirmeleri artık orada da paylaşıyoruz. İnstagramda hatırı sayılır bir kitle var ve bunu görenler muhakkak instagram hesabı ediniyorlar.

Ben de elimdeki dergileri ara ara bu sayfalardan tanıtsam da, hem eski sayıları da elimde bulunan dergiler gün yüzüne çıksın, hem de araştıracak, hangi dergiler var diyecek birilerine kaynak olsun diye çocuk dergileri için bir instagram hesabı açtım. Tıkladığınızda web sayfasına gidebileceksiniz. İnstagram kullanıcısıysanız “cocuk.dergileri” adıyla bizi bulabilirsiniz.

Sizi bu hesaptan haberdar ettikten sonra sevgili çocuk dergileri editörlerine, yayın yönetmenlerine seslenmek istiyorum: Lütfen sosyal medya hesaplarınızı iyi yönetin. Sırf bu iş için bir eleman tahsis etmeye bile değer. Sizi bir çok müstakbel okurunuz sosyal medyadan bulabilmeli. Güncel olarak sizden haber alabilmeli. Sen, ben, bizim oğlan bize okur olarak yeter diyorsanız, bilemem tabi.

Kalın sağlıcakla.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: