abone ol: Makale | Yorum

Hac Yolcusu

0 yorum
Hac Yolcusu

Hac yolcusu karıncayı hepiniz bilirsiniz. Arkadaşları ona sen oraya varamazsın ki dediğinde, yolunca ölürüm en azından diyen koca yürekli karınca. İşte elimdeki Hac Yolcusu çizgi romanı da bu anekdotu hatırlatıyor bize ve o karıncaya ne olduğunu merak edip etmediğimizi soruyor. Merak ediyoruz elbette…

 

Karınca Rasin ve kolonisi bir caminin bahçesinde yuva yapmış karıncalardır. Ezan sesini dinlemekten büyük keyif alırlar. Fakat ezan sonrası bir müddet yuvadan dışarı çıkmak yasaktır. Çünkü daha önce epeyce arkadaşlarının kaybına sebep olmuştur, cami bahçesinde yürüyen dev ayakkabılı insanlar. Karınca Rasin ise çok merak ede bu güzel sesi. Kendine bir yol açar ve o da cami cemaatine katılır. Derken Hac hakkındaki hutbeyi dinleyince Hacca gitmeye karar verir. İşte onun hikayesi var kitabımızın ilk bölümünde.

Kitabın yarısı etkinlik içeriyor…

Kitabın diğer yarısı ise etkinliklere ayrılmış. Epey zengin bir çalışma olmuş bu kısım da. Kitaptaki hikaye ve resimler temel alınmış. Çocukların etkinlikleri de rahatça yapabilmesi için kitabı 8+ kategorisine alabiliriz. Fakat çizgi roman daha küçük yaşlara da okunabilir rahatlıkla.

 

Hac Yolcusu- Çizgi roman

Yazan: Hatice Işılak, Alpaslan Durmuş

Çizen: Derya Işık Özbay

Edam Eğitim, 1.Baskı İstanbul 2008

56 sayfa, 8+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: