abone ol: Makale | Yorum

İyilik Bulutu

0 yorum
İyilik Bulutu

 

Peygamberimizin insanlara anlattığı hikayeleri bilmek ister miydiniz? Ne güzel değil mi böyle bir bilgiye sahip olmamız, ta o zamanlardan bu günlere o hikayelerin ulaşmış olması. İyilik Bulutu, Peygamberimizin as anlattığı o hikayeleri ulaştırıyor bize.

 

Sevgi İçigen’in çizimleri ile ayrı bir görsel zariflik kazanan hikayeler çocukların hoşuna gidecektir diye düşünüyorum. Her hikaye, muhtemelen yaşanmış olayları anlatıyor bize. Her hikayede haliyle çıkarılacak epey ders var. Günlük hayatımızda karşılığını bulacak detaylar var. Kitabın arka kapağında da yazdığı gibi “O’nun as anlattığı her olay ve söylediği her cümle çocukluktan itibaren en güzel hayatı yaşamamız içindir.” Ve elbette ki bu hikayeler ‘öylesine’ seçilmiş değildir. Bu yüzden de ayrıca önemli.

 

Kitapta farklı uzunluklarda 11 hikaye bulunuyor. İyilik bulutu bir hikaye, menkıbe kitabı gibi de okunabilir belki. Fakat Ramazan ikliminde, bazı akşamlarda bir hikaye okuyup, o hikaye üzerine ailecek sohbet edilse, kim bilir nasıl bereketli olur… Bizden söylemesi.

Şimdiden iyi okumalar.

 

 

İyilik Bulutu

Peygamberimizin Anlattığı Hikayeler

Yazan: Vural Kaya

Resimleyen: Sevgi İçigen

Kayalıpark Çocuk

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: