abone ol: Makale | Yorum

Kutsal Hazine Ramazan

0 yorum
Kutsal Hazine Ramazan

 

 

 

 

Ramazan Kitaplığımızın bugünkü çalışması, Ramazanın her günü için özel hazırlanmış bir eser.

Her gün için bir kavram seçilmiş. Mesela ilk gün “selamlaşma” ile karşılıyor bizi kitap. Kavramı neden, başka, nasıl ve altın kural bölümleri takip ediyor. Neden bu kavram önemli… Bu kavramla ilgili başka neler öğrenebilirim.. Hayatıma nasıl geçirebilirim?

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca her günün sayfasında namaz vakitlerini işaretleyebilmek için saat çizimleri eklenmiş. En son iftar duası da sayfalarda yerini almış. Tabi ki her güne farklı bir dua var.

Ramazan gibi, sayılı günler için hazırlanan kitaplarda, gün be gün ilerleyen düzeni seviyorum. Sanki sabırla basamakları çıkıp, bizi ödüle ulaştıracak bir kapıyı açacakmışız gibi. Ve hakikaten bir anda kitabı okuyup bitirmeden, ancak gün gün ilerlemek de ciddi bir sabır alıştırması diye düşünüyorum.

Kitapta, 30 Ramazan gününün ardından bayram için de sayfalar hazırlanmış. Günümüz çocuklarına iyi gelecek bir madde var: “topladığım harçlık”.

Kitapta çizim ve resimler iç içe kullanılmış. Sayfalarda seçilen renkler biraz koyu geldi. Sadece çizim üzerinden çalışılsa daha iyi olurdu diye düşündüm.

Kutsal Hazine Ramazan, bu günler için iyi bir hediye olabilir düşüncesindeyim.

Şimdiden iyi okumalar.

 

 

Kutsal Hazine Ramazan

Hazırlayan: Ahmet Şahin Akbulut

Bizim Bahçe Kitapları, 2008

72 sayfa

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: