abone ol: Makale | Yorum

Kütüphane Tavşanı

0 yorum
Kütüphane Tavşanı

 

Kağıt fiyatlarındaki artış bizi kitaplardan soğutmayacak elbet. Fakat belki biraz daha çok kütüphane yolunu tutacağız. Belki böylelikle kütüphanelerimiz daha zengin ve bol çeşitli yerler haline gelir. Şahsen bu açıdan bana en yakın kütüphane pek iyi değil. Benim çocuk kütüphanesi açma hayalim ise henüz pek bir minnak durumda görünüyor. Gelelim kitabımıza: Kütüphane Tavşanı.

Çocuklarımıza kitapları ve kütüphaneleri sevdiren o masal okuma saatleri, yazar buluşmaları var ya, işte onlara bayılan bir tavşancığın hikayesi bu. Yaz gelince kütüphanedeki masal saati biter ve tavşancık bu durumdan hiç memnun olmaz. Çünkü kitapsız yaşayamaz o. Bu nedenle kitaplara ulaşmanın bir yolunu bulur. Pek legal bir yol sayılmaz bu ama tavşanı istediğine kavuşturur ve onu tam bir Kütüphane Tavşanı yapar.

İyi arkadaşlar birbirlerine de iyilik bulaştırırlar. Bizim tavşancık da bir iki derken arkadaşlarını kütüphane ile tanıştırır. Herkes kendi ilgisine göre kitaplar bulur, okur… Bundan pek memnundurlar.

Fakat tabi ki gün gelir, hatta pardon bir gece gelir ve onlar raflar arasında yeni keşifler için sevinçle tur atarken yakalanıverirler. Bir kütüphane görevlisi ayıdan kirpiye, fareden kötebeğe onca hayvanı kitapları aşırırken görünce ne olmuştur dersiniz?

Hikayenin sonu için lütfen kitabı edinin. Harika resimleri ile de onu kütüphanenizde görmek isteyeceksiniz. Benden söylemesi.

 

 

Kütüphane Tavşanı

Bunny’s Book Club

Yazan: Annie Silvestro

Resimleyen: Tatjana Mai-Wyss

Çeviren: Nurten Hatırnaz

Beyaz Balina Yayınları, İstanbul, 2018

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Sopa ile Taş - Çocuklar Okuyor - […] önce Kutu Değil ve Kütüphane Tavşanı kitaplarını misafir […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: