abone ol: Makale | Yorum

Namaz Dualarına Masallar

0 yorum
Namaz Dualarına Masallar

Dua ile dalga geçen, küçümseyen insanları çok nasipsiz görüyorum. Duanın gücünü fark etmedikleri için hayatlarında nasıl büyük bir eksiklik var. Bilim dahil pek çok platformda etkilerine dair çalışmalar yapılması, ispatlanmasına rağmen bu tavırları anlaşılır değil. Neyse, onlar için de dua edelim ve dualar üzerine güzel bir kitabı tanıtalım.

Namazda okuduğumuz dualar da var biliyorsunuz ve onları namaz duaları diye tanımlıyoruz. İşte onları anlatıyor bu kitap. Kiminde çocuk karakterler, kiminde bulut, kiminde arı ile duaları öğretiyoru okuyucularına. Dualar Arapça metin olarak değil, Türkçe anlamları ile veriliyor. Her dua için bir hikaye/masal yazılmış ve hem duanın anlamının iyice kavranması, hem de sadece namazda değil, sair zamanlarda da bu duaları okuyabileceğimiz anlatılmış. Öyle ya, anne babamız için, sadece namazda mı dua edelim? Varlıklarına bin şükür.

Her hikayenin sonunda bir de kelime açıklaması var.

Yeryüzündeki bütün kullara Kabe’yi anlatan Hüthüt güzelliği, komşu teyze için dua etmek isterken, bütün inananlara dua edebileceğini öğrenen çocuğun sevinci bu kitapta karşımıza çıkıyor.

Şimdiden iyi okumalar, bal dualar 😉

Namaz Dualarına Masallar

Yazan: İbrahim Arpacı

Resimleyen: Orhan Akcan

1.Baskı Kasım 2018

55 sayfa, 5+

TDV Yayınları

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: