abone ol: Makale | Yorum

Namaz Kitabım

0 yorum
Namaz Kitabım

 

 

Ramazan Kitaplığımızın bugünkü misafiri Namaz Kitabım. Bilal Yorulmaz’ın hazırladığı kitap tam da yaz yaklaşırken, Kuran kursu öğreticilerinin, ebeveynlerin, eğitimcilerin elinin altında bulunmasını isteyeceği bir çalışma olmuş.

Namazla ilgili fıkıh bilgileri, namazın kılınışı, caminin bölümleri vs gibi namazla ilgili sanırım hemen her şey kitapta yerini bulmuş. Bilgilerin çoğu görselle de desteklenmiş.

Kitap, çocuklar için hazırlandığından, bilgilerin peşi sıra o konuda bilmece, bulmaca vs gibi hem öğrenileni pekiştirecek hem de çocukların keyif alacakları bölümler, şiirler vb eklenmiş.

Namaz Kitabım zaten bir oyun ile beraber geliyor. Namaz kılınışı yap boz oyunu ile, namazın bölümlerini gösteren kartlar sırası ile dizilerek doğru akış bulunsun isteniyor.

Kitapta namazla ilgili pek çok bilgi verildiği gibi, sözlük de bulunuyor. İlginç bilgilerden bir kaçını buraya alayım. Mesela en sık namazı 21 Aralık’ta kılıyoruz çünkü malum en kısa gün. Kuzey kutbuna yakın bazı yerlerde gece 4 saate düştüğü vakitler Ramazan’a denk geldiğinde, bu 4 saatte iftar, akşam namazı, yatsı ve teravih namazını, sahur ve sabah namazını sığdırıyorlarmış.

Kitabı özellikle eğitimcilere tavsiye ederim.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Bilmeceli-Bulmacalı-Oyunlu

Namaz Kitabım

Bilal Yorulmaz

Dem Çocuk Kitaplığı

2.Baskı Temmuz 2015

96 sayfa, 7+

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: