abone ol: Makale | Yorum

Ramazan Günlüğüm

0 yorum
Ramazan Günlüğüm

Bugün elimde çok güzel bir Ramazan günlüğü var. Aslında bu çalışmayı Üsküdar Belediyesi 2014 senesinde hediye etmiş. Yapımı Kağıt Gemi Ajans’a ait. Yani şu anda piyasada yok. Fakat instagram hesaplarında (25 tl’ye) satılan ve her günü aynı olan sözde Ramazan günlüklerini görünce, bu güzel çalışma su yüzüne çıksın istedim. Ayrıca umuyorum ki ya Üsküdar Belediyesi ya Kağıt Gemi Ajans bu güzel günlüğü tekrar çocuklarla buluştururlar. Bu yıl geçti belki, belki hala imkan vardır. Değilse seneye neden olmasın?

Ayrıca evde kendi günlüklerini oluşturan aileler, okulda çocuklarla bu tür faaliyetler yapan eğitimciler de var biliyorum. Onlara da bir fikir olmasını istedim.

Günlüğün en güzel ve önemli özelliği her sayfanın kendine has olması. Her güne ait birbirinden güzel, eğlenceli, zihin açıcı etkinlik içeriyor. Yine çocukların kendilerinin de dolduracağı bölümler var. Ramazan ve hayatımıza kattığı kavramlar üzerinde hem çocukları düşündürecek hem de farkındalık  kazandıracak bölümler bunlar.

Sadece günlük üzerinde çözülecek, yapılacak değil çocukları bir cami avlusunda şiir okumaya, oyun oynadığı parkın adını fark etmeye yönlendiren etkinlikler de mevcut.

Ramazan’ı çocuklarımız için özel ve unutulmaz kılmak adına gayret ediyoruz. Bunun için pek çok ev süslendi, çok da güzel oldu. Fakat işin cila kısmını yapıp, geriye kalan günleri süslerimizi seyrederek geçirirsek, Ramazan neşesi muhtemelen pek uzun sürmez. Etkinlikler, o Ramazan’a dair güzel hatıralar biriktirerek, kendimize ve halka halka çevremize yapacağımız iyiliklerle çocuklarımız ve kendimiz için güzel bir Ramazan geçirebiliriz. Çalışalım yani kısaca, Ramazan ve çocuk birlikteliğinden daha güzel bir amaç olabilir mi çalışmak için? Sadece kendi çocuklarımız değil elbet, aman burası önemli.

Ramazan Günlüğüm

Kağıt Gemi Ajans, 2014

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: