abone ol: Makale | Yorum

Teravihte Gülen Çocuklar

0 yorum
Teravihte Gülen Çocuklar

Dilin incelmesi, ifadenin güçlenmesi, dimağ zevki kalitesinin artması için şiir her yaştan okuyucuya şart. Kitapların dünyasına yeni adım atmış çocuklar için de… Ki ileride şiir okuma gibi bir alışkanlıkları, ihtiyaçları olsun.

Ramazan Kitaplığımızın bugünkü nasibi de bir şiir kitabı. Tazecik… Mahmut Bıyıklı kaleminden Teravihte Gülen Çocuklar kitabı. Kitap 5 bölüme ayrılmış. Her bölüm kendi içinde konu bütünlüğü içeriyor. İlk bölüm kitaba da ismini veren Teravihte Gülen Çocuklar. Ramazanla ilgili şiirleri okuyabiliyoruz bu bölümde. Sonraki bölümleri de analım mı? Öğretmen Deyince Kalbime, Kış Gelince Öksüz Çocuklar, Savaş Çocuğu, Babam Bize En Güzel Örnek.

Annem…

Şiirlere resimler de eşlik ediyor. Çizgilerine aşina olduğumuz iki isim, kitabı süslemiş. Ders kitabı yahut anma programı şiirlerinden çocukları ileriye taşımak için güzel alternatiflerden biri elimizdeki eser.

Ramazan’ın ayak sesleri kesildi artık, çünkü kapıda 🙂 Ona hoş geldin derken, şiirle de sözümüzü inceltelim. Şimdiden iyi okumalar.

 

Teravihte Gülen Çocuklar

Yazan: Mahmut Bıyıklı

Resimler: Sıddıka Tasa, Volkan Akmeşe

Okur Çocuk Kitaplığı, 95 sayfa

1.Baskı Nisan 2018

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: