abone ol: Makale | Yorum

Uykuya Dalamayan Koyun

1 yorum
Uykuya Dalamayan Koyun

 

 

Uykuya dalmak için koyun sayılması fikrini hiç anlamamışımdır. Yine de bir şans verip, saymaya çalıştığım oldu. Hem işe yaramadı hem de benim koyunlar niye atlayalım ki der gibi davranıyorlardı. Uykuya Dalamayan Koyun kitabında da benzer bir kurgu görünce pek hoşuma gitti açıkçası. Üstelik burada çitlerin üzerinden süzülenler filler var!

Doğru duydunuz. Anne tavuğun anlattığı masalda filler süzülüyor, bir, iki… derken üç.. ama üçüncü fil hiç de atlamak istemiyor çitin üstünden. Ne kadar uykusu gelmiş hayvan ısrar etse, zorlasa da milim kırpırdamıyor inatçı fil. Ama sonra kulağına fısıldanan bir isim yetiyor onu da uçurmaya. Ve işte uyku! Bir, iki, üç. Daha çok saymaya ne gerek var ki!

Eğlenceli üslubu, tatlı resimleri ile uyku öncesi kısa hikayeler serisinden bu kitabı sevdiğimi söyleyebilirim. Şimdiden iyi uykular!

 

Anne Tavuk Anlatıyor

Uykuya Dalamayan Koyun

Yazan: Christine Beigel

Resimleyen: Hervé Le Goff

1001 Çiçek Yayınları

3+

  1. haha kitabın adını duyar duymaz güldüm. çok hoş, tanıtım için teşekkürler

Trackbacks/Pingbacks

  1. Şekeri Çok Seven Kurt- Anne Tavuk Anlatıyor- Çocuklar Okuyor - […] civcivlere yine masal anlatan Anne Tavuk (daha önce de bu seriden bir kitabı tanıtmıştık) , günde üç defa dişlerini…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: