abone ol: Makale | Yorum

Yazın Ne Yapalım?

1 yorum
Yazın Ne Yapalım?

Bir yanım ciddi bir plan yap diyor, bir yanım bırak dağınık kalsın. Makul çerçevede ikisi de gerekli halbuki, gönlüm de böyle söylüyor. Buğday başaklarını sever misiniz? Ne kadar şiirsel varlıklardır onlar ve dahi ne kadar temel bir besindir insanoğlu için. Buğday başakları rüzgarda yere yatar hani… sonrasında ise yine ayağa kalkmayı bilir, yerde kalmaz. Biraz böyle bakmalı diyorum plan, program işlerine. Vakit çok kıymetli, günler gelip geçiyor. Elbet uzun vadeli de, kısa vadeli de planlarımız, hedeflerimiz, bir kızıl elmamız olsun. Fakat planlarımızda yok diye yağmurun keyfini çıkarmaktan, beklediğimiz kitap gelince, kapağını sevmekten vazgeçmeyelim.

Plan ve listeseverlerce yazın okunacak kitaplar sıralandı bile. Yaz okulları, atölyeler tam gaz yoluna devam ediyor. Ne güzel. Biz ise sizlere (ve tabi ki çocuklarınıza) farklı bir öneri ile geliyoruz.

Kitapları biraz daha hayatın içine katmak amacımız. Etkinlikleri gördükçe bu cümlenin ne demek istediğini daha iyi görebileceğiz.

Fakat şimdiden şunu söyleyebiliriz: Çocuklar Okuyor olarak, 10 hafta boyunca, her hafta için bir etkinlik düşündük. Çocuklar belli sınırlar içinde özgür olacaklar bu etkinlik için. Bitirince ya bize gönderin diyoruz (cocuklarokuyor@gmail.com) yahut da instagramda paylaşıp, bizi de etiketleyin. Elimize ulaşanları biz de yayınlayacağız. Sonrasında bir çekilişle, her hafta çocuklarımızdan birine hediye göndermek istiyoruz. İşte bu kadar!

Ne diyelim, çöpleri çöp kutusuna atalım* ve pazartesiyi bekleyelim 🙂

 

*Tabi organik artıklardan kompost yapsanız, geri dönüşüme göre atıkları ayırsanız filan da harika olur. En azından sokağa, tabiata gelişigüzel çöp atmayacak kadar medeni olsak da iyi.

  1. Bence harika çok açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş çok faydalanma fırsatı buldum sayenizde teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: