abone ol: Makale | Yorum

Merhaba Güneşli Yaz Tatili

0 yorum
Merhaba Güneşli Yaz Tatili

MinikaGo Merhaba Yaz Tatili Hoşgeldin Ramazan demiş kapakta. Hem yaz tatiline hem Ramazana değinmiş sayfalarında. Uçan Vosvos ekibi karnenin hüzünlendirdiği bir delikanlıya yardım etmiş. Umarım yaz mevsimi bütün o hüzünleri ümide, çalışmaya, gayrete çevirsin, tüm çocuklar için. Ramazan Sözlüğü, bu ayla ilgili terimleri öğretiyor bize. Temcid pilavını duydunuz tamam ama temcid nedir biliyor muydunuz?

Bu sayıda Biruni, ünlü mucitler köşesinde, çizgili tarih bölümünde de Piri Reis misafir.Neşeli Miktofon sorularını bu defa Ferit Avcı’ya yöneltmiş. Bu ay Antalya’yı ve develeri tanıtıyor MinikaGo.

 

Minika Çocuk Haziran’da 6. sayısı ile karşımızda. Kapaktan Haydi Güneşe diye seslenmiş dergi. Yazın gelmesini dört gözle beklediğimiz şu günlerde (ben aslında seviyorum bu havaları) bütün dergiye güneşin sıcaklığı yansımış. Minikler güneşle ilgili sorularına rahatlıkla cevap bulabilecekler gibi görünüyor.

Süper Minik köşesinde ütü ihtiyacı olan kargalara yardım ediliyor. Favori köşelerimden biri.

Neşeli Mutfak’ta da güneş esintileri devam etmiş ve güneş kurabiyesi yapılmış.

Bu sayıda tabi ki Cahit Zarifoğlu da unutulmamış. Büyümek şiiri dergi sayfalarında.

Daha önce de yazmıştım. Dergileri, Dergilik uygulaması üzerinden okuyorum. Dolayısıyla hediyelerini görme fırsatım olmadı. Fakat dergilerin kapak konularına uygun güzel hediyeleri de var.

Şimdiden iyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: