abone ol: Makale | Yorum

Allah’ın İsimlerini Masallarla Öğrenelim

0 yorum
Allah’ın İsimlerini Masallarla Öğrenelim

 

 

5 kitaplık bir set olan Allah’ın İsimlerini Masallarla Öğreniyorum kitaplarından Duvarı Aşan Minik Tırtıl Yumi ve Tilki Riki Keşfediyor kitapları bugün misafirimiz. İlkinde El-Kerim ikincisinde El-Halık esmaları anlatılıyor.

Minik Tırtıl Yumi, cimri bir adamın Allah’ın Kerim ismini bir tırtıldan öğrendiği ve gözlerinin açıldığı bir hikaye (tabi ki mecazen). İnsanın nasibi varsa minicik bir tırtıl da ona doğru yolu gösterebiliyor. Hikaye bitince, el-Kerim ismi anlatılmış çocukların anlayacağı şekilde. Ardından hikaye ile ilgili sorular ve birkaç tane etkinlik var.

Tilki Riki’de ise dış dünyayı merak eden yavru tilki kardeşleri görüyoruz. Yuvaları dışına çıkmayı sabırsızlıkla beklerlerken, yuvalarından daha güzel bir dünya düşünemezler. Halbuki dışarıya çıkınca el-Halık isminin tecellisi olarak enfes bir dünya ile karşılaşırlar. Yine bu hikaye bitiminde de kısaca konu anlatımı ve sorular var. Serinin diğer kitaplarında el-Bari, el-Musavvir, el-Latif isimleri işlenmiş.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Allah’ın İsimlerini Masallarla Öğrenelim seti

Yazan: Şerife Nihal Zeybek

Resimleyen: Nurdan Fenerci

Okur Çocuk, 1.Baskı Kasım 2018

Trackbacks/Pingbacks

  1. Hikayelerle Çocuklara Esma-i Hüsna - Çocuklar Okuyor - […] Çocuk’un Allah’ın İsimlerini Masallarla Öğrenelim kitaplarını da […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: