abone ol: Makale | Yorum

Kimin Yuvası

0 yorum
Kimin Yuvası

 

Merak insanın başını bazen belaya soksa da, genellikle o olmadan ne öğrenebiliyoruz, ne keşfedebiliyoruz. Keşfetmenin o tarif edilemez keyfini tatmak için önce merak etmemiz gerekmez mi zaten? Kimin Yuvası? böyle bir merakı anlatan güzel bir hikaye.

Kahramanımız bahçedeki kiraz ağacının gölgesinde bir kovuk bulur ve merak etmeye başlar. Acaba içeride hangi canlı yaşıyor olabilir?

The-Something-p10

Tahminler peş peşe gelir fakat tahmin edersiniz ki yeterli ipucu olmadıkça hiçbir tahmin diğerinden daha sağlam hale gelmez. Hal böyle olunca arkadaşlar ve aile de tahmin seçeneklerini zenginleştirirler. Fakat hepsi mi hiç biri mi henüz bilemiyoruz.

rc

Kitap “Waterstones Resimli Kitap Ödülü” sahibi Rebecca Cobb tarafından kaleme alınmış ve resmedilmiş. Rebecca Cobb’un çizimlerini görünce ödülü sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorsunuz. Öylesine sıcak, sade çizimler.

Waterstones İngiliz kitabevi zinciri. Her yıl ödüller veriyor.

Hikayenin sonunda ne oluyor? Eh o da ya hayal gücünüze kalsın ya da kitabı alın okuyun ve öğrenin.

Bitirmeden ekleyelim. Belki de merak kadar, o merakın peşinden bıkmadan usanmadan ilerleyebilmemiz için azim ve sebat da gereklidir insana, ne dersiniz?

 

9781447271819

Kimin Yuvası

(The Something)

Rebecca Cobb

Çeviren: Sevgi Atlıhan

İş Bankası Kültür Yayınları

Trackbacks/Pingbacks

  1. Acıkmadım ki!- Rebecca Cobb-İş Bankası Kültür Yayınları-Çocuklar Okuyor - […] Cobb, “Acıkmadım ki!” kitabı ile yine bize eğlenceli, dingin bir okuma keyfi […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: