abone ol: Makale | Yorum

Çok Hayal Kuran Çocuk

0 yorum
Çok Hayal Kuran Çocuk

 

Çok hayal kuran, en çok hayal kuran çocukların rüyasına giren bir Hayal Perisi olduğunu öğreniyoruz kitabın ilk sayfalarında. Çok Hayal Kuran Çocuk’u seçer bir gün bu Hayal Perisi ve onu, yatağı ile birlikte bir bulutun üzerine kadar yükseltiverir.

Çocuk gözlerini açtığında başlar macera, gözleri açıp kapadıkça, olmak istediği yerlerde bulur kendini. Güneşle karşılaşınca hayal perisini bile unutup sorular sormaya başlar. Güneş hemen mesajı verir bize: Bir çölün ortasında da kalsan, tek başına da olsan fark etmez; hayal kurabiliyorsan asla yalnız değilsindir.

Çok hayal kuran çocuğun rüyasında da hayallerine devam etmesini, böylece çeşit çeşit iklim, mekan gezmesini anlatıyor kitap bizlere. Üstelik buralarda neyi hayal etse gerçek oluveriyor.

Resimler gayet güzel. Editör Yako ve Kütüphane Macerası kitaplarından tanıyoruz bu karakteristik çizimleri.

Kitabın sonunda ebeveynlerin çocuklarla yapabileceği etkinliklere dair yönlendirmeler de var.

Yıllar evvel duyduğum bir sözü pek severim. Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu uyanmaktır, diyor o söz. Belki çoğu şey hayalle başlıyor fakat sadece hayal kurarak bir yerlere varmak da sanırım sadece kitaplarda oluyor. Hayal kuralım, çalışalım, tevekkül edelim der, selam ederim 🙂

Şimdiden iyi okumalar.

 

Çok Hayal Kuran Çocuk

Yazan: Şermin Yaşar

Resimleyen: Andere Andrea Petrlik

10.Baskı Haziran 2018, Elma Çocuk

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: