abone ol: Makale | Yorum

Majanda 2020

0 yorum
Majanda 2020

2017’nin son günlerinde “Yıl sonuna doğru sanırım hepimizin yapmaktan keyif aldığı bir şey var: Ajanda seçmek! Majanda bu seçimleriniz arasında gözden geçirmeniz gereken bir ürün.” cümleleri ile tanıtmaya başlamıştık Majanda’yı. 2019’da ortalıkta görünmedi ama 2020 için tekrar karşımıza çıktı. Majanda: Bir Yıllık Eğlence Defteri.

 

İlk sayısında yer alan bölümlere yenileri eklenmiş. Tasarım biraz daha farklı ama yine güzel, hoş. Majanda bir ajandadan daha fazlası olduğunu söylüyor zaten ve bir nevi hazır bullet journal gibi günlük/haftalık/aylık planlar dışında kullanacağımız farklı kategoriler de var. Mesela o ayki ruh halinizi renk kodları ile bu ajandaya işleyebilirsiniz. Pratik lezzetli tarifler, harçlık biriktirmeyi hatırlatacak bir bölüm, aylık hedefler, yıllık hedefler, okuduklarımız, izlediklerimiz için bölümler. Her hafta için bir çizim de yaptırıyor Majanda. Ayrıca “eğlence garantili” olduğunu söylediği çılgın teklifleri, pek çok etkinlik/faaliyet önerisi bulunan tombalaları da var. Aylık takvimde bayramların yanı sıra kuşların göçü, ayın halleri, fırtınalar vs de eklenmesi ayrıca bir güzellik benim açımdan.

 

Açıkçası metinlerinin, etkinliklerin hepsini okumadım. Zamanı geldikçe keşfetmeyi tercih ettim. Majanda, ajanda kullanımını öğrenmek, planlı olmak isteyen çocuk, genç ve yetişkinler için hoş bir alternatif. 2018 yılında olduğu gibi ben kendi Majanda’mı etiketler, çıkartmalar vs ile biraz daha kişiselleştirmeye niyetliyim.

Yılın son ayına girdiğimiz bu günde, Majanda’yı karşılaştığınız ilk kitabevinde karıştırmanızı tavsiye ederim. Şimdiden güzel bir sene de dileyelim.

 

Majanda

Bir Yıllık Eğlence Defteri-2020

M.Banu Aksoy, Yıldıray Karakiya

Tudem, 8+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: