abone ol: Makale | Yorum

Majanda

0 yorum
Majanda

Yıl sonuna doğru sanırım hepimizin yapmaktan keyif aldığı bir şey var: Ajanda seçmek! Majanda bu seçimleriniz arasında gözden geçirmeniz gereken bir ürün.

Çocuklar için artık takvimler, ajandalar hazırlanıyor. Bu sene daha çok çeşit, farklı yayınevleri tarafından hazırlandı. Onlardan biri Majanda. Bir ajandadan daha fazlasıyız, Majanda’yız demişler. Hani internette çokça videolarını görüp özendiğimiz Bullet Journal’lar vs vardır. Rengarenk kalemler, süslü stickerlar, o güne dair çizimler ve orijinal tasarımlar ile bakmaya doyamadığımız ajandalar. Sanki böyle ajandalardaki günler daha dolu dolu yaşanmış gibi hissettirmiyor mu? Bu bir illuzyon mu?

 

Neyse, derin konulara girmeyelim. Eğer siz de böyle süslü, atraksiyonlu ajandalar seviyorsanız Majanda bu iş için hazırlanmış, evet evet birçok detayı hazır olarak sunulmuş bir çalışma. İlk sayfalarda bizi, iç sayfalarda/günlerde kullanabileceğimiz stickerlar karşılıyor. Sonra Majanda’yı nasıl kullanacağımıza dair bilgiler okuyoruz…

İzlediklerimiz, okuduklarımız, her gün yaptıklarımız, ekonomik durumumuz, ruh halimiz için hazırlanmış sayfaların yanı sıra, okuma metinleri, etkinlikler, tarifler de var. Her ay böyle neler eklenmiş diye uzun uzun bakmadım. Ajandayı kullandıkça keşfetmek istedim. Evet, bazı maddeleri yaşıma uydurup, kendime göre değişiklikler yapıp Majanda’yı kullanmaya karar verdim.

Hadi siz de bir göz atın.

 

Majanda-Bir Yıllık Eğlence Defteri

Hazırlayanlar: Banu Aksoy, Yıldıray Karakiya

Resimleyen: Öznur Sönmez

ABM Yayınları

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: