abone ol: Makale | Yorum

Okula Gitme

0 yorum
Okula Gitme

Lisede bile okulun ilk günü heyecanını yaşayan bir çocuktum. Dolayısıyla bana “Okula Gitme” diyen biri olsa ne olurdu, hiç düşünemiyorum. Neyse ki kitaptaki kahramanımız Benno, sadece heyecan değil, okula gitme konusunda istek de duyuyor.

Bir çocuğa elimi tut derseniz, genellikle artık büyüdüğü için! elinizi tutmak istemez. Fakat elini tutabilir miyim, diye sorup, asıl yardıma ihtiyaç duyanın siz olduğunu ima ederseniz, bu yüce görevi seve seve yerine getirir. Biraz tersten ama güzellikle işleri yoluna koyan bu metod Okula Gitme kitabında da karşımıza çıkıyor. İlk gün heyecanı ve kaygısını bu defa çocuk değil, anne yaşıyor.

Kitabı çok sevdiğimi şimdiden söylemeliyim. Anne ayı yavrusundan ayrılmak istemiyor, ta okula kadar onunla gidiyor (aramızda onlardan çok var ama belli etmemeye çalışıyorlar sanırım). Okulun bahçesinde çocuğunun onu teselli etmesi ise süper 🙂 “Endişelenme anneciğim. Çok kısa zamanda diğer anne babaları tanımaya başlayacaksın. Hem iyi insanlara benziyorlar.”

Benno’nun annesi, sınıfa da girer ve oradaki her faaliyete bayılır. Tek sıkıntı sınıf için birazcık! büyük kaçmasıdır.

Okullar açılalı epey oldu ama hem sonraki açılışlar için kaygıyı, korkuyu tatlı bir dille azaltacak bir kitap Okula Gitme. Hem çocuklar hem anneler için 🙂

Şimdiden iyi okumalar.

 

Okula Gitme

Yazan: Maire Zepf

Resimleyen: Tarsila Krüse

1.Baskı Eylül 2018, 4+

Kök Yayıncılık

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Maya'nın Okuldaki İlk Günü-Çocuklar Okuyor - […] Büyükler, Okula Gitme, Minikler Okula Gider […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: