abone ol: Makale | Yorum

Ramazan Neşesi

0 yorum
Ramazan Neşesi

Zeynep ile Ramazan Neşesi Ramazan kitaplığımızın etkinlikler rafında yer alacak tatlı mı tatlı bir çalışma.

Çalışmanın alt başlığı Ramazan’a Özel Okuma ve Etkinlik Kitabı olarak belirlenmiş. Bizi Zeynep adında sarı saçlı, şirin bir kız çocuğu karşılıyor. Zeynep henüz ilk orucunu tutacak yaşta. Kurgu içinde kurgu ile, babasının Zeynep’e hediye ettiği bir boyama kitabından haberdar oluyoruz. Zeynep Ramazanla ilgili bu kitap öncesinde bu kutsal ay ve oruçla ilgili bilmediklerini soruyor ailesine. Biz o kısmı okumuyoruz.

 

 

Resimli metin yazma etkinliği. Çıkartmalı 😉

 

Zeynep’in sahura kalktığı satırları okuyor, onun Ramazan planı notları ile etkinlikler bölümüne başlamış oluyoruz. Hem Ramazan hem de çeşitli dini bilgilerle ilgili etkinlikler var kitapta. Eşleştirme, fark bulma, boyama vs. Sonunda ise Zeynep’in bayram sabahına şahit oluyoruz. İçi ilk günkü gibi kıpır kıpır. Umarım bütün çocuklar Zeynep gibi hiç bitmesini istemediği bir Ramazan geçirirler. Bu açıdan onların yaşadığı bu ayı güzelleştirecek nice böyle güzel etkinlik kitapları da yayınevlerinin çalışmasını bekliyor.

 

 

 

Güzelleştirmek demişken yayınevinin bir de Ramazanda Evimi Süslüyorum kitapçığı var. Şahsen çok sevdiğim İslami geometrik desenleri, boyayıp kesip, süs olarak kullanabileceğimiz bir formatta hazırlamışlar. Böylece herkes kendi seçtiği renklerle kendi Ramazan süslerini hazırlayabilir. Gönül ister ki çok daha fazla desen, çalışma olsun bu alanda 🙂

Şimdiden iyi eğlenceler.

 

 

Ramazan Neşesi/Ramazanda Evimi Süslüyorum

İçerik: Esra Alıcı Pedersen

Sageya Yayıncılık, 5+

www.huegge.dk 

(Sipariş için whatsapp 0 555 011 70 88)

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: