abone ol: Makale | Yorum

Seni Seviyorum Küçük Ayı

0 yorum
Seni Seviyorum Küçük Ayı

 

Anne ve baba ayı yiyecek toplamak için sepetleri kollarına takıp dışarı çıkarlar. Tüy Yumağı ve kız kardeşi evde beklemek durumundadır. Peki acaba dışarıda tatlı bir yağmur varken ve anne-baba evde yokken beklemişler midir? Elbette hayır.

Ve ayıcıklar dışarı çıkıp bir güzel oynarlar. Anne ayının korktuğu başına gelir ve küçük kız kardeş hastalanır. Bunun üzerine bizim Tüy Yumağı’na kızar baba ayı. O zaten kardeşinin hastalanmasına da üzülmüşken, bir de bu kızgınlık onu uykusuz bırakır. Gece evi toplar, kardeşinin başına en sevdiği oyuncağı koyar. Sabah her şey tatlıya bağlanır, kız kardeş iyileşir… Baba sakinleşmiştir. Böylece mutlu bir aile tablosu görürüz tekrardan.

 

Fakat ister istemez senden bu davranışı beklemezdim, senin büyüdüğünü düşünüyordum vs diyerek Tüy Yumağı’na kızan babanın tavrını pek doğru bulmadığımı söylemeliyim. Evet, gerçek hayatta çok daha kötüleri ile karşılaşıyoruz, çocukları çok kolay suçluyoruz yetişkinler olarak. Onların gönüllerini almak çok kolay olunca, her şey yolunda zannediyoruz. Çocuğun duygusunu anlamak, bunun üzerinden beraber bir çözüm aramak çok daha iyi gelirdi diye düşünüyorum. Böylece Tüy Yumağı vicdan azabıyla değil, iç huzuruyla bir çözüm arayabilirdi.

Sözün burasında Duygularımı Fark Ediyorum serisini anmadan geçmeyelim.

Seni Seviyorum Küçük Ayı, kardeşinin hastlanmasına sebep olan yavru ayının, hastalanan küçük kardeşe hem üzülmesin, hem de onu biraz kıskanmasını anlatıyor aslında bize. Çünkü sabah olunca, beni de kız kardeşim kadar seviyor musunuz diye soruyor. Çocuklar için keyifli bir okuma olabilir, güzel resimli bir hikaye var elimizde. Fakat çok doğru bir mesaj içeriyor mu, emin değilim.

Takdir sizin.

 

Seni Seviyorum Küçük Ayı – Seni Korurum

Eğitici Öyküler

Yazar: Ursel Scheffler

Çizer: Ulises Wensell

Al Midilli Yayınları

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: