abone ol: Makale | Yorum

Süper Defter 1-2-3

0 yorum
Süper Defter 1-2-3

 

 

İzlediğimiz çizgi filmlerden mi yoksa biraz da içimizde mi var bilmem ama birtakım süper güçlerimiz olmasını hayal etmişizdir hep, en azından çocukken. Süper Defter de üç kitaplık bir seri ve bu seride süper bir çocuğun günlüğüne yazdıklarını okuyoruz. Her ne kadar günlük hayatında süper çocuk olduğunu gizlemek zorunda olsa da elbet birileri bir gün bunu fark edecektir, değil mi?

Aslında hepimizin Allah’ın yaptıklarını gören süper gözlerimiz, kulaklarımız, çeşitli özelliklerimiz var. Her gün görünce sıradanlaşan çeşitli hadiselerin doğru yerden bakınca nasıl da süper olduğunu da gösteriyor bu kitaplar bize.

 

İlk kitap Allah hakkında. İkincisi dua, namaz bahislerini açıyor özellikle. 3. Kitapta kahramanımız karne alıp yaz için köyüne gidiyor. Çok bilmiş kuzeni Aslı ile bu defa melekler hakkında bilgi sahibi yapıyorlar bizi.

Süper çocuğa eşlik eden bir diğer süper karakter de babaannesi. Anlattığı hikayelerle her kitabı daha da güzelleştirmiş.

Süper çocuk bize bu konuları anlatırken epey takla attırıyor. Herşey karmakarışık gibi olsa da ilk başta, toz dinince yerli yerine yerleştiğini görüyorsunuz. Öyle bir aksiyon, ilginç bağlanılar vs var kitapta. Eh, tam çocuklara göre işte.

Belki de hepimizin süper gözleri, süper kulakları var. Fark edebilirsek tabi.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Süper Defter 1-2-3

Yazan: Zeynep Sevde Paksu

Resimleyen: İrma Zmiric

Düş Değirmeni Kitaplığı

2013

8+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: