abone ol: Makale | Yorum

Seni Çok Seviyorum Allah’ım

0 yorum
Seni Çok Seviyorum Allah’ım

Daha önce Çocuk ve Namaz kitabı ile sayfalarımıza konuk ettiğimiz Melek Çe’nin bugün de Seni Çok Seviyorum Allah’ım kitabı ile karşınızdayız.

Küçük bir kız çocuğunun babası ve annesi ile yaptığı sohbetleri aktarıyor bize bu çalışma. Kızımız yaz tatilindedir ve gördüğü bir rüyayı babasına anlatınca, tatil boyunca üzerinde konuşacakları yeni konular açılmış olur.

içindekiler…

Seni Çok Seviyorum Allah’ım, bir nevi çocuklar için temel akaid bilgileri içeriyor diyebiliriz. İslam ne demektir, Allah’a inanmak, ahiret hayatı vs gibi konular anlatılıyor. Besmeleden hareketle, Rahman ve Rahim ismi özelinde Allah’ı tanıma gayretini görüyoruz kitapta. Ardından Peygamber Efendimizin as hayatı neredeyse bir siyer kitabındaki gibi anlatılıyor. Medine’ye hicretle bitiyor. Sonrasında Kur’an-ı Kerim hakkında çeşitli bilgiler veriliyor ve kitabımız bitiyor.

 

Küçük kızımız bazen annesi ve babası ile yaptığı sohbetlerle, bazen babasının kitaplarından okuduğu satırlarla bize de konuyu anlatır. Her çocuğun merak ettiği, yaratılışımız, yaratılışımızın amacı ve inançlarımız üzerine sorular bunlar. Büyüdükçe ya bu soruları unutuyoruz yahut daha da derinlere inmeye çalışıyoruz.

Kitap genel bir zemin hazırlaması, içimizde kendiliğinden yeşeren sorulara cevap vermesi açısından güncelliğini koruyan, önemli bir çalışma. Şimdiden iyi okumalar.

 

 

Seni Çok Seviyorum Allah’ım

Yazan: Melek Çe

Resimleyen: Sevgi İçigen

Editör: Yusuf Çağlar

1.Baskı Ocak 2005

Uğurböceği Yayınları, 112 sayfa, 8+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: