abone ol: Makale | Yorum

Kanatlarımda Binbir Masal

0 yorum
Kanatlarımda Binbir Masal

Bu haftanın kitabı Kanatlarımda Binbir Masal. Kitap çok yazarlı. Kahramanlarımız ise hep aynı: Kelebekler.

3 Elma Çocuk Kitapları’nın 5. kitabı olarak karşımıza çıkan masallarda, çocuklar için yazdıkları kitaplardan tanıdığımız epey güzel isimler var: Elif Konar Özkan, Ümit Yaşar Özkan, Zekiye Çoban, Fatma Çağdaş Börekçi, Rabia Gülcan Kardaş, Nesibe Şahin, Meryem Uçar, Sümeyra Turanalp, Fatih Turanalp, Ayşe Sevim ve Nur Dombaycı. Kitabın çizimleri de Sıddıka Tasa’ya ait.

Ayşe Sevim‘in hikayesinde dedektif olma aşkıyla güvenli korusunu terk eden bir kelebekle karşılaşıyoruz. Onun bu azmi, aşçı olmak isteyen bir yavru güvercine de ümit oluyor.

Fatih Turanalp bir kelebeğin nasıl da güzel bir etkiler silsilesini başlatabileceğini anlatıyor sıcacık hikayesinde. “Sanırsınız ki bu ışıltı tüm dünyayı kuşatacak.”

Rabia Gülcan Kardaş‘ın hikayesi ise kelebek dünyasının önemli bir yarışmasında sportmenliğe, yardımseverliğe tanık ettiriyor bizi.

Fatma Çağdaş Börekçi‘nin hikayesi yüreğe dokunuyor. Çocukların kelebeklerden daha uzun yaşadığı bir dünya özlemimizi yineliyor.

Ümit Elif Özkan‘ın hikayesi ise, kısa sayılabilecekken tıpkı bir masal gibi yoğun bir tat bırakıyor dimağınızda. Nakkaş kelebeğin kanatlarında okunacak daha nice efsaneyi merak ettiriyor insana.

Sümeyra Turanalp’in hikayesi bizi pardon bilimsel bazı gerçekleri ters köşeye yatırıyor ve onlar orada iken çocukların ve kelebeklerin daha neşeli kahkahalar attıklarına bizi ikna ediyor.

Nesibe Şahin, hayatın renkleri solmasın diye özellikle çocuklar için uğraş veren bir kelebek hareketini aktarıyor bize.

Zekiye Çoban ise bir çocuğun yaramazlık olarak sınıflandırılan davranışları ardında nasıl da sevimli sebepler olabileceği gösteriyor bize, kelebek sevgisiyle.

Meryem Uçar, kelebeklerin güzelliği ve kısa ömürlerinin izini sürmüş, bir efsane havasında.

Kitabın son hikayesinde Nur Dombaycı, ülkemizin sonunu getirebilecek bir tsunamiden nasıl da küçük bir kanat çırpışı ile kurtarabileceğini anlatmış, Pembe kelebeğin.

Birbirinden güzel hikayelerin bulunduğu bu kitabı, instagram ve sitemiz üzerinden yapacağımız çekilişle hediye edelim istedik. Aslında bunun bir sebebi var. İnstagram üzerinde 2000 takipçiyi aştık. 500’de iken de kitap hediye ettiğimizi hatırladım, gözlerim dolmadı neyse ki:)

İnstagram hesabımızda yayınladığım üzere, ücreti mukabilinde biner biner takipçi arttıran hesaplar var. O nedenle organik takipçilerimiz bizim için özellikle kıymetli. Gerçekten çocuk edebiyatı kitapları ile ilgilendiklerini, önemsediklerini, iletilerimizi takip ettiklerini düşünüyorum. Malesef devir, takipçi sayısının, beğenilerin oldukça geçer akçe olduğu bir devir. En azından bir yere kadar tabi. İyi için dökülen alın terinin, kaliteli çalışmaların er ya da geç kıymetinin bilineceğine, terleyenin emeğinin karşılığını öyle ya da böyle göreceğine inanıyorum. Şimdi bir nevi teşekkür olarak bu çekilişi yapacağız. Zaten şimdiye kadar çok kitap hediye etmek, çocukların yüzünü güldürmek nasip oldu.

Daha önce biliyorsunuz, etkinlikler yaparak da kitap hediye etmiştik. Etkinliklerimizi özleyen anneler bize mesaj yazıyordu. Hadi gelin, bu defa da kitap çekilişini bir etkinlik ile beraber yapalım:

Etkinliğimiz şu: Objeart çalışması ile kelebek yapmak!

Herhangi bir objeyi, nesneyi kelebeğe dönüştürün, bize gönderin. Çekilişi pazar günü yaparız. Toplam üç kişiye Kanatlarımda Binbir Masal kitabını hediye edeceğiz (Bu defa kargo sizden, PTT kargo ile 3 lira;) ).

Objeartlı kelebek çalışmalarını burada yayınlayacağız. Şimdiden kolay gelsin.

 

Kanatlarımda Binbir Masal

Hazırlayan: Fatih Turanalp

3 Elma Çocuk

 

 

 

 

 

 

Sizlerden gelen çalışmalar:

 

 

 

 

 

 

 

Ahmet Selim

 

Efe

 

Ahsen Yıldırım, 5 yaş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: